Hulu, ​Normal İnsanlar​ Romanını Diziye Uyarladı

1991 doğumlu genç İrlandalı yazar Sally Rooney’nin günümüz gençliğinin ilişki dünyasına gerçekçi bir bakış atan, ülkemizde Can Yayınları tarafından yayımlanan ​Normal İnsanlar isimli romanı diziye uyarlandı.

Maddi zenginlik ve duygusal bir yoksunluk içerisinde, abisinden şiddet görerek yetişen Marianne Sheridan ile maddi yoksulluk içinde erdemli bir annenin duygusal yakınlığını hissederek yetişen Connell Waldron’un yolları lise yıllarında kesişir. Ortak noktaları ikisinin de babasızlığıdır. Parlak bir öğrenci olan Marianne, zekasına ve sınıfsal konumuna rağmen okulun ucubeleri arasındadır, gizlilik içerisinde sürdürdükleri ilişkileri, popüler bir öğrenci olan Connell’in sosyal sermayesi gereği daha cazip gördüğü bir kızla resmi bir ilişkiye başlamasıyla sona erer. Çift daha sonra, Trinity Üniversitesi’nde yeniden karşılaştıklarında bu roller tersine dönmüş gibidir. Sınıfsal konumunun yetişkin hayatlarında daha da önem kazanmasının da etkisiyle popüler olan Marianne, ‘dışarıda’ tutulan artık Connell’dır. Kitapta ikilinin bir başlayıp bir biten, araya başkalarının girdiği ilişkilerinin dört yıllık seyri anlatıyor. Hulu’nun dizisi karakterleri ve olay örgüsünü başarılı bir biçimde yansıtıyor.

Normal İnsanlar romanı ve Hulu uyarlaması dizi hakkındaki eleştirel değerlendirmemz için podcastimizi dinleyebilirsiniz:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunanlar

Covid-19: Gerekçesiz Bir Acil Durumun Yarattığı İstisna Hali

Varsayımsal bir koronavirüs salgınına karşı alınan hummalı, irrasyonel ve...

Žižek: Koronavirüsü Karar Vermeye Zorluyor: Ya Küresel Komünizm Ya Orman Kanunları

Koronavirüsü paniği yayıldıkça, artık nihai bir seçim yapmamız gerekiyor:...

Yapay Zeka Covid-19 Teşhisinde Kullanılıyor

Zhongnan Hastanesi'nin radyoloji bölümünde yürütülen bir deneyde, personel bir...

Son Yazılar

Bunları da beğenebilirsinHep güncel
Popüler